Inimese kreemimine – läbiviimise eripärad

Inimese tuhastamine on eriline ja ainulaadne viis hüvasti jätta lahkunutega, millel on oma eripärad ja mis kannab suurt tähtsust. Tuhastamise käigus muutub lahkunu keha tuhaks, jättes maha sügavad mälestused ja mälestuse. Igal krematooriumil on oma spetsiifilised protseduurid ja protokollid, mida järgitakse suurima austusega ja vastavalt religioossetele ja kultuurilistele tavadega. Oluline on ka õigesti matma urn tuhaga ja otsustada järgmiste tegevuste üle – paigaldada väike memoriaalne kompleks või täieõiguslik monument koos aiaga, kus oleks koht lahkunu mälestuse austamiseks. Me räägime teile tuhastamise eripäradest ja sellele järgnevatest toimingutest.

Inimese tuhastamine – läbiviimise järjekord

Inimese tuhastamise protsess viiakse läbi järjestikku, et kõik sujuks laitmatult.

Järgnevad on etapid:

 1. Ettevalmistus. Enne tuhastamist valmistatakse lahkunud erilisel viisil ette hüvastijätmiseks ja protsessi enda jaoks.
 2. Liikumine krematooriumisse. Iga Tallinna krematoorium pakub erilist hüvastijätutoa, kus sugulased ja sõbrad saavad veeta aega lahkunud lähedasega ja hüvasti jätta.
 3. Tuhastamine. Seejärel viiakse surnukeha spetsiaalsesse ruumi, kus krematooriumi töötajad viivad läbi tuhastamisprotseduuri.
 4. Tuhka andmine. Tuhk pannakse urni, mis antakse tagasi lahkunu sugulastele või lähedastele. Sugulased võivad otsustada, mida edasi teha, sealhulgas matmise üle kalmistul koos järgneva mälestusmärgi või aia paigaldamisega.

Igal krematooriumil võib olla oma eripärad ja protseduurid ning mõnel juhul võivad religioossed või kultuurilised tavad mõjutada inimeste tuhastamisprotsessi läbiviimise järjekorda ja viisi.

Inimese tuhastamine – mis pärast?

Pärast inimese tuhastamist ja tuhaurni saamist võite alustada mälestusmärgi ja aiaga seotud planeerimist. Mälestusmärgi paigaldamise aeg pärast inimeste tuhastamist võib varieeruda sõltuvalt erinevatest teguritest, sealhulgas:

 1. Tuhastamisprotsess ja tuha saamine. Tavaliselt võtab inimese tuhastamine aega mõnest tunnist ühe päevani. Pärast seda protsessi on teil urn teie lähedase tuhaga, mille võite ära viia.
 2. Lubade vormistamine ja tähtajad. Mõnes kohas võib olla vajalik lubade vormistamine mälestusmärgi paigaldamiseks. Kontrollige kohaliku kalmistu nõudeid ja uurige, kui kaua võib kuluda vajalike dokumentide vormistamisele.
 3. Mälestusmärgi planeerimine ja valmistamine. Mälestusmärgi valimine ja valmistamine võib võtta aega. Teil võib olla vaja aega disaini, materjalide valimiseks ja tellimuse kooskõlastamiseks.

Tavaliselt soovitatakse endale anda piisavalt aega mälestusmärgi ja aiaga seotud otsuste langetamiseks, kuid täpne ajastus sõltub teie eelistustest ja kohalikest normidest. Soovitatav on pöörduda selles valdkonnas spetsialistide poole. MEMORIUMi spetsialistid soovitavad selle küsimusega tegeleda võimalikult varakult. Pole vajadust oodata aastat, sest matmiskoha pinnas ei pruugi oluliselt vajuda. Samuti tuleks mõista, et tellimuse esitamisest kuni mälestusmärgi ja aiaga seotud tööde valmimiseni võib kuluda mitu nädalat kuni mitu kuud.

Oluline on meeles pidada, et iga juhtum võib olla individuaalne ja mõned pered võivad eelistada mälestusmärgi paigaldamist kohe pärast inimese tuhastamist, samas kui teised võivad selle küsimuse mõneks ajaks edasi lükata. Lõppkokkuvõttes sõltub mälestusmärgi ja aiaga seotud tööde ajastus teist ja teie perekonnast – soovist säilitada austusväärne mälestus teie lähedasest inimesest.

Graniidist hauapiirded

 • Гранитная ограда Аврора купить в Таллинне
  Aurora Indian pruun graniit
  2,400.005,950.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда Blue Pearl
  Blue Pearl graniit
  3,150.007,800.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда габбро черный заказать
  Gabro must graniit
  1,700.004,300.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда Индийский черный
  Indian Black must graniit
  2,400.005,950.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда Капустинский красный
  Kapustin punane graniit
  1,700.004,300.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда Лабрадорит купить
  Labradoriit must-sinine graniit
  1,750.004,400.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда Лезники
  Lezniki punane graniit
  2,000.004,900.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда эконом 12х10 см
  Odav graniidist piirded Pokost
  1,200.002,150.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда Покост - серый
  Pokost Gray hall graniit
  1,600.003,900.00 koos KM-ga Vali raundid
 • Гранитная ограда Wisag Blue купить в Таллинне
  Visage Blue Indian sinine graniit
  2,400.005,950.00 koos KM-ga Vali raundid

Muud hauapiirded

Hauakivid

  Powered by

   Powered by