Fondid hauakividel – milliseid valida?

Hauakividel olevad fondid mängivad olulist rolli teabe ja emotsioonide edastamisel. Need aitavad säilitada lähedaste mälestust ja jätavad usaldusväärse mulje inimesest, kelle nime nad kannavad. Vaatame, milliseid fonte kõige sagedamini kasutatakse, kuidas neid klassifitseeritakse ja millised need peaksid olema.

Fondid hauakividel – klassifikatsioon

Kõige sagedamini kasutatakse hauakivide graveerimiseks järgmist tüüpi kirjastikke:

 1. Serif-fondid või serif-fondid. Neid fonte, nagu näiteks tuntud Times New Roman, Georgia ja Garamond, kasutatakse hauakividel sageli nende selguse ja elegantsi tõttu.
 2. Serifita fondid või ilma serifita fondid. Arial, Helvetica ja Verdana on näited seerumivabadest fontidest, mis valitakse tavaliselt nende lihtsuse ja hõlpsa tajumise tõttu. Need on lakoonilised ja lihtsad, sobivad hauakivide kaunistamiseks minimalismi stiilis.
 3. Käsikirjalised fondid. Hauakivile isikupära ja soojuse lisamiseks võivad suurepärased valikud olla käsitsi kirjutatud fondid nagu Brush Script või Lucida Handwriting.

Samuti saab hauakivide kirjastikke klassifitseerida vastavalt:

 1. Nende perekond. Ühe perekonna fontidel on väikesed erinevused, kuid kogu teksti võib tajuda erinevalt.
 2. Nende variatsioon või joonistus. Sama kirjastik võib olla esindatud mitmes joonistuses: tavaline (Regular), kalduv/kursiiv (Italic), poolrasva (Bold) ja kalduv poolrasva (Bold Italic).
 3. Nende suurus. Kirjasuurusi mõõdetakse punktides (tihvtides) ja need määravad, kui suur või väike kirjatüüp on. Näiteks ühel hauakivil saab ees – ja perekonnanime muuta suureks kirjasuuruseks ning isanime väiksemaks.

Milline peaks olema täiuslik kirjatüüp hauakividel?

Täiuslik kirjatüüp hauakividel peaks olema selge, hõlpsasti loetav ja esteetiliselt meeldiv. See peab edastama austust ja väärikust, järgides mälestusmärgi üldist stiili. Kirjatüübi valik peaks põhinema perekonna eelistustel ja lahkunu iseloomul.

Kui soovite proovida ise hauakivi stiili ja fonti valida, võite kasutada meie disainerit. Fonte on laias valikus, nii et nende hulgast leiate kindlasti sellise, mis sobib ideaalselt teie ootustega. 

Ja kui te ei leia sobivat varianti, saate individuaalselt tellida graveerimisteenuse selles kirjas, mida peate vajalikuks. Andke meile teada ainult selle nimi ja joon. Samuti võite saata meile foto pealdisest mis tahes hauakivil ja me reprodutseerime selle kivil.

Samuti aitavad meie kogenud spetsialistid teil valida hauakivi kujunduse ja vastavalt ka fondi. Võtke meiega ühendust mis tahes mugaval viisil ja saate üksikasjalikku nõu hauakivi fondi valimisel.

  Powered by

   Powered by